Kulturní centrum Labuť Přejít na hlavní menuPřejít na vyhledávání

Sezóna 2023/24

První informace o sezóně KPH 2023/24

Vážení návštěvníci koncertů Kruhu přátel hudby,

dovolte nám vyjádřit poděkování za Vaši účast na koncertech. Těší nás značný zájem návštěvníků o krásnou hudbu. Dokládá to vysokou kulturní vyspělost obyvatel, jistě korelující se statisticky zjištěnou nadprůměrnou vzdělaností zde v Říčanech.

V plném proudu je příprava nadcházející sezóny 2023/24 a můžeme Vás předběžně informovat o účinkujících, s kterými v této sezóně počítáme.

Významnou roli budou hrát hudebníci z České filharmonie.

V prvním případě to bude Česká dechová harmonie – okteto, které připravilo adventní program, při kterém využije také ojedinělý nástroj – dvoumetrovou tubu pastoralis.

V cyklu KPH pravidelně zařazujeme jeden koncert, který mírně „vybočuje“. Ten obstarají jiní filharmonici – Czech philharmonic jazz band.

Na housle bude hrát legendární virtuos Václav Hudeček za klavírního doprovodu Lukáše Klánského.

Harfistku Kateřinu Englichovou a hobojistu Viléma Veverku jsme již v Říčanech přivítali před 3 roky. Nyní spolu s nimi vystoupí naše přední violistka Jitka Hosprová.

Klavírní kvarteto Josefa Suka vystoupí spolu s herečkou Taťánou Medveckou.

Za smyčcová kvarteta u nás vystoupí Kukal kvartet, soubor věkem mladý, ale již ověnčený cenami z velkých mezinárodních soutěží a se zkušenostmi z významných koncertů (např. festival Pražské jaro, Dvořákova Praha, koncerty u nás i ve světě).

Zpěv obstarají sólistky Národního divadla v Praze Stanislava Jirků (mezzosoprán) a Marie Fajtová (soprán).

Chybět samozřejmě nemůže sólový klavír. Vystoupí Matouš Zukal, jehož hudební dráha je lemována několika vítězstvími v prestižních mezinárodních soutěžích (a „jen“ 2. cenou v mezinárodní soutěži Pražského jara v roce 2021).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

                   Přes současnou rekordní inflaci jsme se rozhodli zachovat pro naše abonenty cenu předplatného na loňské výši, tedy 1 300 Kč. Prodej zahájíme 15. června.

 

Velmi si vážíme toho, že máme velkou skupinu věrných návštěvníků.  Mnozí z nich jsou dlouholetí držitelé abonentních vstupenek. Snažíme se zachovat jim jednu z výhod – stálé místo v sále. Zde bychom měli právě na tyto návštěvníky velkou prosbu – aby nám závazně potvrdili zájem o abonentku na další sezónu (případně si ji zakoupili) co nejdříve. Poté jim jejich stálé místo opět zarezervujeme a vyřadíme jej z prodeje dalším zájemcům.

Tato místa pro stálé držitele abonentek se snažíme rezervovat co nejdéle, přitom ale zaznamenáváme zájem o ně ze strany dalších návštěvníků. Organizačně někdy stojíme před obtížným rozhodováním, když se snažíme vyhovět všem. Hrozí zde nedorozumění a zklamání neuspokojených zájemců. Naší „noční můrou“ je, že zůstanou prázdná atraktivní místa, která jsme do poslední chvíle zbytečně rezervovali. Abychom tomu předešli, nastavili jsme toto pravidlo:

Stávajícím držitelům abonentky budeme jejich místa rezervovat na základě toho, že nám závazně potvrdí zájem nebo si abonentku koupí, a to do 31. července.

Od 1. srpna tato místa uvolníme do běžného prodeje.

 
Odběr newsletteru

Buďte první, kdo se dozví o nových akcích

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři