Sezóna 2019/20

Kruh přátel hudby – první informace o nové sezóně 2019/20

Již nyní můžeme předběžně zájemce seznámit plánovaným programem nové sezóny KPH. Případné změny už nejsou příliš pravděpodobné, nelze je však zcela vyloučit; nacházíme se ve stadiu, kdy je vše podstatné s umělci domluveno, nejsou však ještě podepsány smlouvy. Koho a kdy bychom tedy měli vidět a slyšet?

16.10. Roman Janál – baryton. R. Janál je sólistou a stálým hostem opery Národního divadla. Patří k vynikajícím představitelům naší operní scény. Klavírní doprovod obstará Martin Levický.        

27.11. Velký symfonický orchestr s dirigentem Janem Adamusem a se sólistou Pavlem Šporclem, který provede Mozartův Koncert č. 5 A dur a Bachův Koncert pro housle, hoboj a smyčce d moll.

15.1. Lenka a Petr Matějákovi – houslový recital. Oba patří k obyvatelům Říčan, kteří vynikli ve svém oboru. Petr se zařadil mezi naše přední houslisty, stejně tak Lenka. Klavírní doprovod – bude oznámeno později.          

5.2. Hana Maciuchová a Ivo Kahánek v pásmu Slovo a hudba – Chopin, Sandová a ti druzí. Ivo Kahánek je mnohými považován za v současnosti nejlepšího českého klavíristu, herečku Hanu Maciuchovou jistě není třeba představovat.  

19.2. Dvořákovo klavírní kvarteto. Řadu let patří mezi přední české komorní soubory. Tvoří jej klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová, houslista Štěpán Pražák, violista Petr Verner a violoncellista Jan Žďánský.

           

25.3. Vilém Veverka – hoboj, Kateřina Englichová – harfa. Oba interpreti jsou výraznými osobnostmi a zcela právem patří k mediálně nejznámějším hudebníkům v oboru „vážné“ hudby i mimo něj.  

8.4. Slavic trio – Barbora Trnčíková (hoboj), Anna Sysová (klarinet), Petr Sedlák (fagot). Mladí, ale již úspěšní umělci. Kromě jiného trio získalo v roce 2018 1. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů v italském Chieri.

           

13.5. Tomáš Vrána – klavír. Jeden z nejslibnějších mladých umělců (*1994), jehož zdobí vítězství či nejhůře 2. ceny z mnoha významných domácích i mezinárodních soutěží. V druhé polovině vystoupení provede klavírní koncert s doprovodem druhého klavíru (bude upřesněno).

 

Počet koncertů je rozšířen na 8. Výjimečné bude i to, že budeme mít možnost uslyšet také velký symfonický orchestr (na koncertu 27.11., se sólistou Pavlem Šporclem).