Sezóna 2022/23

KPH – připravované koncerty sezóny 2022/23

 

19. 10. Jaroslav Šonský – housle a Martinů Strings Prague. Významný švédský houslista s českými kořeny, jehož doprovodí dvanáctičlenný orchestr.

23. 11. Trio Incendio. V. Petras – violoncello, F. Zaykov – housle, K. Františová – klavír. Klavírní trio patřící k nejlepším v ČR i Evropě.

25. 1. 2023. Štěpán Markovič – saxofon a Emil Viklický – klavír. Výlet do dalších žánrů s virtuosními interprety….

15. 2. Lubomír Brabec – kytara a Alžběta Poláčková – soprán. Známý klasický kytarista a sólistka opery ND v Praze.

8. 3. Doležalovo kvarteto a Valerie Zawadská. Společný projekt smyčcového kvarteta a české herečky, věnovaný
A. Dvořákovi.

22. 3. Boni Pueri. Sbor, patřící k předním hudebním tělesům v mezinárodním měřítku, dobře známý široké veřejnosti.

12. 4. Miroslav Sekera – klavír. Jeden z nejvýznamnějších českých pianistů, koncertující po celém světě. Známý je mj. účinkováním ve filmu Amadeus.

10. 5. Alinde quintet. Dechové kvinteto ve složení A. Talácková – flétna, B. Trnčíková – hoboj, D. Šimeček – klarinet, K. Koska – lesní roh a P. Sedlák – fagot.

 

Počet koncertů je rozšířen na 8. Prodej abonentních vstupenek v ceně 1 300,- Kč zahájíme 15. června.

Velmi si vážíme toho, že máme velkou skupinu věrných návštěvníků, kteří nám zůstali věrni i v uplynulém obtížném období. Mnozí z nich jsou dlouholetí držitelé abonentních vstupenek. Snažíme se zachovat jim jednu z výhod – stálé místo v sále. Zde bychom měli právě na tyto návštěvníky velkou prosbu – aby nám závazně potvrdili zájem o abonentku na další sezónu (případně si ji zakoupili) co nejdříve. My se tato místa pro stálé držitele abonentek snažíme co nejdéle rezervovat, přitom ale zaznamenáváme zájem o tato místa ze strany dalších návštěvníků, někdy i prosby typu „my je známe, oni to letos určitě chtít nebudou, můžete to klidně prodat nám“. Organizačně někdy stojíme před obtížným rozhodováním, když se snažíme vyhovět všem.

 

Děkujeme všem, kteří navštěvují naše koncerty i v době pro kulturu velmi nepříznivou. Díky skvělému říčanskému obecenstvu jsme v minulé sezóně zaznamenali 200 prodaných abonentních vstupenek, což bylo jen o 20 méně než v rekordním „předcovidovém“ roce. Věříme, že se nadcházející sezóna obejde bez komplikací a vrátíme se do dob, kdy každý rok návštěvností překonával ty předchozí.