Pavel Šporcl – Koncert na vlnách hudby a naděje

Po několika měsících, kdy jsme si museli odpustit hromadné akce a společná setkání nejen s umělci, je tu návrat, uvolnění a naděje. Zveme vás na trochu jiný koncert. Sálem bude přírodní koupaliště Jureček, rozestupy zachováme jak na pláži, tak na lodičkách, na kterých se budete moci nechat unášet na vlnách hudby v provedení houslisty Pavla Šporcla. Jeho jevištěm bude hladina jednoho z nejoblíbenějších říčanských rybníků v údolí Rokytky – Jureček. Nevšední kulturní zážitek, který budete vnímat všemi smysly, připravilo město Říčany na pátek 12., sobotu 13. i neděli 14. června vždy od 21.30 hod.

Malebné scenérie lesa a vodní hladiny rozezní tóny hudebních mistrů. Pavel Šporcl připravil speciální program, složený z toho nejlepšího, co má v repertoáru. Zazní všechny jeho „hity“, z klasické hudby, třeba Paganiniho Caprice 24, tak i vlastní skladby Surprise a Magical 24 ve svižných, moderních až popových aranžích. Program bude koncipován tak, aby zaujal co nejširší publikum. „Nebude to první neobvyklé místo, kde budu hrát. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, v tržnici, proč tedy ne na hladině rybníka?“, řekl Šporcl. „A je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí. Navíc chci názvem Koncertu na vlnách hudby a naděje v lidech evokovat pocit, že se vše, tedy i hudební projekty, vrací opět k normálu“, dodal houslista.

Speciálními hosty budou herečka a zpěvačka Bára Šporclová Kodetová, naše nejlepší sopranistka s uhrančivým hlasem Jana Šrejma Kačírková a špičkový akordeonista Vojtech Szabo.

Kapacita koncertu bude v souladu s aktuálním nařízením Ministerstva zdravotnictví. Příchod diváků očekáváme již od 20 hodin, aby bylo dostatek času na pohodlné usazení, při dodržení veškerých nařízení a bezpečnostních opatření. Zakoupit občerstvení bude možné pouze před koncertem.

Vstupenky v hodnotě od 400 do 650 Kč jsou již v předprodeji v KC Labuť a on-line na  www.kclabut.cz

Prostranství před restaurací a u kiosku Jureček jsou od 20 hod. rezervována pouze pro hosty se zakoupenou vstupenkou. Rezervace míst uvnitř restaurace a na terase jsou v kompetenci Restaurace na Jurečku. Koncert se neodehraje pouze v případě velmi nepříznivého počasí (trvalý déšť) a celá akce se posune o týden.

Kateřina Lauerová
tisková zpráva města

 

Pokyny pro návštěvníky areálu:
► Doporučujeme příchod alespoň 1 hodinu před začátkem koncertu. Vedle areálu je omezené množství parkovacích míst.
► V průběhu koncertu se nebude prodávat občerstvení.
► Pobyt na lodičkách je na vlastní nebezpečí! (Bude zajištěn bezpečností dohled hasičů).
► Pokud si zakoupíte vstupenku na lodičku, doporučujeme sportovní obuv.
► Lodičky budou dvojího tipu: 1/ bezpečné dvoumístné nafukovací kanoe 2/ čtyřmístné nafukovací rafty
► V případě velmi nepříznivého počasí se celá 3-denní akce posouvá o týden.