Benefiční koncert Koukej kolem sebe – Neváhej, pomáhej!

Benefiční koncert Koukej kolem sebe – Neváhej, pomáhej!
V jarní karanténě v roce 2020 žáci ze školní kapely Troufalost z 2. ZŠ Říčany a jejich další kamarádi začali točit CD. Na nahrávkách pracovali prakticky rok. V průběhu ledna letošního roku, kdy byly školy opět zavřené, začali připravovat křest CD. Ale nezůstalo jen u toho…. Chtěli být někomu prospěšní, někomu pomoct. Akci pojali jako benefiční a celý výtěžek ze vstupného i z prodeje CD půjde ve prospěch malého Lukáška Havelky, který trpí velmi vzácným syndromem Lesch – Nyhan. Do příprav se kromě muzikantů z „hudebních“ tříd zapojily i moc šikovné děti ze tříd „nehudebních“.
Akci svým hudebním vystoupením přijde podpořit Pavel Šporcl, který bude společně se svou manželkou Bárou Kodetovou Šporclovou také celý večer moderovat.
Hostem bude i písničkář Michal Horák, se kterým děti z „hudebních tříd“ nahrály písničku a při této příležitosti bude její světová premiéra.
Všichni milí hosté vystupují bez nároku na honorář.
V případě nepříznivé epidemiologické situace máme v záloze i venkovní variantu.
Naprostá většina nácviku probíhala za mimořádně složitých distančních podmínek. Děti se opravdu „nadřely“. Chtějí, aby jejich snaha byla někomu prospěšná.
PŘIJĎ I TY! NEVÁHEJ, POMÁHEJ!