DOCTOR VICTOR + MERLIN & Dan Horyna

DOCTOR VICTOR v Říčanech u Prahy! ☆ + MERLIN – Dan Horyna

- předkapela AC⚡️DC
►►►VIDEO https://vimeo.com/158890860
- singl StandUP – TOP 6 národního kola české Eurovize 2018, vysílá 50 italských rádií a objevuje se v populární mobilní aplikaci Musical.ly, USA
- nahrávání sólové desky pro Dana McCaffertyho z Nazareth

Žádné efekty a žádné kytarové krabičky. To je DOCTOR VICTOR!

Skupina fungující od roku 2012 je charakteristická hlavně svojí nekonvenční show, kterou bez výjimky rozpoutá na pódiu při každém svém vystoupení. DOCTOR VICTOR poskytují jedinečný a nenapodobitelný hudební zážitek. Jak sami tvrdí, jde hlavně o to, aby se lidé cítili na jejich koncertech dobře. Kdo očekává nějakou hlubokou meditaci, ať raději zůstane doma. V zajetí všech rockových ďáblů, se Victor, Karpa a Muddy na koncertech mění v nespoutaný vír syrových aranžmá a nenechají snad žádného diváka chladným.
Matěj Kráľ

Merlin

Členové skupiny:
Dan "Zeppelin" Horyna -zpěv,
Ondřej Pátek - kytara, Václav "Merlin" Kalaš - basa,
Michal "Kolouch" Daněk, Stanley Jahoda - bicí

Historie:
Takhle hardrocková legenda, která poznala asi všechna stadia, kterými správná rockstar může projít, od prohulených tancovačkových sálů, nespočtu kapel a projektů až po zdravotnická zařízení psychiatrického zaměření, se na scéně pohybuje už přes třicet let a ještě stále jeho vystoupení nenechají v klidu ani fanoušky o dvě generace mladší! V jeho životopise najdete kapely jako Vitacit, Benefit či Pumpa, Merlin je však jeho srdcovým esem neboť jako pojící niť se táhne jeho životem již dvacet let. Dávno tomu, co s kytaristou Arakainu Markem Podskalským v roce ´88 Merlin založil a po různých personálních či zdravotních peripetiích a časových prolukách jej drží dodnes a je to dobře! Poté, co se vymanil s drogových oparů a excesů, jež ho provázely, je s Merlinem znovu na scéně, aby sobě i druhým dokázal, že nezapomněl, kde je jeho místo. Merlin se současným Danem Horynou je ukázkou streetrocku v české variantě a heslo sedmdesátých let „sex, drogy, rock´n´roll“ přetavil do zkušeností padesátiletého chlapa, vyznavače jógy a buddhistických filosofií (na jevišti odpočíval ve stoji na hlavě). Od roku 2002 do roku 2012, kdy tragicky zahynul při rallye bubeník a skvělý člověk Aleš Zimolka, hráli s Danem kytarista Miloš Mimi Knopp a na basu Richard Tomíček. V této sestavě natočili v roce 2010 dnes již kultovní CD Tibet. Odchodem Aleše se vše změnilo a v kapele dnes žije nový duch. Ondřej Pátek, kytarista, který hraje zároveň Petrem Kolářem, Gábinou Gunčíkovou a basista Václav Merlin Kalaš, hrající s Danem v Benefitu či Pěchotě a bubeník David Scharf muziku Merlina oživili prastarým duchem, barevně rozšířili. Merlin je v současné době, díky nové produkci a managmentu před nahráním nového nosiče (ponese vsobě příběh Dana a jeho životního přerodu), bud se točit dokumentární film. Je to úplně nová sestava, nové nápady, a tak nás čeká v budoucnosti MERLINA krásné překvapení. Došlo ke změně na postu bubeníka. Nastoupil famózní Michal "Kolouch" Daněk a v této sestavě natočil desku "Transmise", která nyní začíná pronikat mezi fanoušky zatím v podobě cd a na koncertech. Vinyl bude následovat.