24. CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ BEATLEMANIAKŮ

Prosinec je měsícem zábavy, víte jak ho dobře užít?

Není žádným tajemstvím, že koncem posledního měsíce roku máme sklon k radovánkám, odpočívání a kromě uspěchaných nákupů dárků trocha společenské zábavy nikomu neuškodí.

Tento fakt si uvědomuje v Říčanech i jejich základní kámen místní kultury v podobě Kulturního centra Labuť, které zvláště pro měsíc prosinec má pro Vás připraven víc, než atraktivní a kvalitní program. Už dlouhá léta do něj pravidelně zařazuje velmi oblíbenou akci – „24. Celorepublikové Setkání Beatlemaniaků“ kterou pořádá společně se zájmovou, neziskovou společností Celorepublikového fanklubu Beatlemaniaků, tedy chcete-li jednoduše s fanklubem skupiny The Beatles, který dokáže nabídnout nejen hodnotný, zábavný program, ale i specificky příjemnou, kamarádskou atmosféru pro celé spektrum populace, od náctiletých, až k těm důchodcovským letům šedesátníků a více. Minulý rok 2017 poprvé v historii tuto akci klub vynechal a se zlou se potázal od obyvatel Říčan a okolí, kteří klub bombardovali dotazy, proč se akce nekonala?

 

Je tu rok 2018 a fandové skupiny The Beatles z celé republiky se už chystají na výlet do Říčan na své 24. Setkání, které bude datově doslova symbolické, neboť proběhne přesně na den, kdy byl zákeřně zavražděn před 38 lety v New Yorku John Lennon.

 

Tedy zcela konkrétně: 24. Setkání Beatlemaniaků se koná v sobotu dne 8.12.2018 v prostorách kulturního centra Labuť – Říčany od 19:00 hodin. Sál bude zpřístupněn od 18:00 hodin. Sezení a místa jsou volná, dle výběru.

 

Hodláme toto výročí veřejnosti důstojně připomenout, ale jak sám John Lennon by chtěl, také bujaře vzpomenout na slávu této nejlepší hudební skupiny na světě. K tomu jsme přizvali ty nejlepší z nejlepších na světě z oboru prezentace hudby skupiny The Beatles, slovenský soubor The Backwards, původem z Košic. Chlapci úspěšné koncertují po celém světě, ale na fanklub The Beatles nikdy nezapomínají. Přijedou na akci představit svůj nový program, který na rozdíl od původního programu, představí i některé sólové nahrávky jednotlivých členů- ex-beatlů po rozpadu skupiny. Stejně jako originální The Beatles nikdy neustali ve svém vývoji, a každá nová deska byla jiná, než předchozí, tak i The Backwards jdou v jejich stopách, na rozdíl od jiných souborů tohoto typu. Tím ovšem program zdaleka není vyčerpán.

 

Můžete se těšit ještě také na další skupinu „The Beatles Collection Band“ z Ostravska, která už také v minulosti ukázala své kvality na těchto setkáních.

 

Třešničkou na programovém dortu našeho setkání bude samozřejmě VIP host českého populáru – Michal Prokop s Lubošem Andrštem, kteří přijdou zahrát a vyjádřit svoji úctu k Liverpoolské čtyřce Brouků.

 

Jako každé setkání i toto bude návštěvníkům k dispozici prodejní stánek s artefakty skupiny The Beatles a jeho fanklubu (časopisy, knížky, klubová trička, CD a DVD atd.) Celým večerem jako vždy bude provázet předseda fanklubu The Beatles, rozhlasový moderátor Čro – Jiří Svátek.

 

Nyní už je jen potřeba se rozhodnout, ev. odsunout podnikový večírek na příští rok, či vyměnit mikulášskou zábavu za tento kvalitní večer. Neváhejte a přijďte mezi fanklubáky The Beatles, zaručuji, že se budete s nimi dobře bavit!                Jiří Svátek